Online Speed Dating » Singles in Tirana, Albania » Christian / Other

Singles in Tirana, Albania are online now and ready to go on dates with you for free. SpeedDate is the fastest way to meet new people in real-time.
Alxmike , 40, Male seeking Female, Tirana, AL
Others NoticeLe ta provojme , nqs funksionon.. :)
Valon , 28, Male seeking Female, Tirana, AL
More About MeDASHURIA sipas 1Korintasve 14rnrn1 Po tė flisja gjuhėt e njerėzve dhe tė engjėjve, dhe tė mos kisha dashuri, do tė bėhesha si njė bronz qė kumbon ose si cimbali qė tingėllon.rnrn rn2 Edhe sikur tė kisha dhuntinė e profecisė, edhe tė dija tė gjitha misteret dhe mbarė shkencėn dhe tė kisha gjithė besimin sa tė luaja nga vendi malet, por tė mos kisha dashuri, nuk jam asgjė.rnrn rn3 Edhe sikur tė ndaja gjithė pasuritė e mia pėr tė ushqyer tė varfėrit dhe ta jepja trupin tim qė tė digjej, e tė mos kisha dashuri, nuk do tė mė vlente asgjė!rnrn rn4 Dashuria ėshtė e durueshme; plot mirėsi; dashuria nuk ka smirė, nuk vė nė dukje, nuk krekoset,rnrn rn5 nuk sillet nė mėnyrė tė pahijshme, nuk kėrkon tė sajat, nuk pezmatohet, nuk dyshon pėr keq;rnrn rn6 nuk gėzohet pėr padrejtėsinė, por gėzohet me tė vėrtetėn,rnrn rn7 i duron tė gjitha, i beson tė gjitha, i shpreson tė gjitha, i mban ēdo gjė.rnrn rn8 Dashuria nuk ligshtohet kurrė; por profecitė shfuqizohen, gjuhėt pushojnė dhe njohuria do tė shfuqizohet,rnrn rn9 sepse ne njohim pjesėrisht dhe profetizojmė pjesėrisht.rnrn rn10 Por, kur tė vijė pėrsosmėria, atėherė ajo qė ėshtė e pjesshme do tė shfuqizohet.rnrn rn11 Kur isha fėmijė, flisja si fėmijė, mendoja si fėmijė, arsyetoja si fėmijė; kur u bėra burrė, i flaka gjėrat fėminore.rnrn rn12 Tani nė fakt, ne shohim si nė pasqyrė, nė mėnyrė tė errėt, por atėherė do tė shohim faqe pėr faqe; tashti njoh pjesėrisht, kurse atėherė do tė njoh thellė ashtu sikurse njihem.rnrn rn13 Tani, pra, kėto tri gjėra mbeten: besimi, shpresa dhe dashuria; por mė e madhja nga kėto ėshtė dashuria.
Hobbies / Interests / ActivitiesFatan, Alles Was Spaß Macht
Favorite MusicRock music, Other Music, Xaja, Worship, WORSHIP
Favorite TV ShowsPeppy the Explorer, RTL 2
Favorite BooksMeshari, Bible, Quran, History, The Bible
Favorite QuotesMesoni nga e kalura jetoni per te ardhmen, gjeja me e randesishme eshte mos u ndalni hulumtimet Albert Ajnshtajni
Assassins_Perk , 26, Male seeking Female, Tirana, AL
Dating StatusHello! This is Arnold's Pizza!
Where You Were RaisedAlbania & Greece
Others NoticeMy sharp sarcasm. uahaha
Favorite FoodPita gyro.
visi , 24, Male seeking Female, Tirana, AL
Political Affiliationnacionalist of my Nation
Favorite MusicMetal,Rock,sentimental
Favorite TV ShowsDokumentary
Favorite MoviesThe Punisher
Where You Were RaisedAlbania
Skills/TalentsInteligent
Favorite Foodalbanian
STEFANOS , 55, Male seeking Female, Tirana, AL
Hobbies / Interests / Activitiesbasket
Political Affiliationsosialist
Favorite Musicrock
Favorite TV Showsnothing
Favorite Movieseverything
Favorite Booksnewspaper
Skills/Talentsno
Favorite FoodDinner
Favorite Placesvacation
fervex , 31, Male seeking Female, Tirana, AL
More About Meunique like everybody else
Hobbies / Interests / Activitiesno activities lately anything that makes my adrenaline go max
Political AffiliationDemocratic Party of Albania
Favorite Musicrap,hip hop,ballades of metal
Favorite TV Showsfriends
Favorite Moviesthe patriot,100 spartans etc
Favorite Bookshahaha would you mind if i say NONE!!!!
Favorite Quotesif you wake up in the morning and you don't see the sun you are the sun or you are DEAD!(or it is bad weather,my version)
pasticjeri , 29, Male seeking Female, Tirana, AL
Dating Statuspop
Others Noticepershendetje .besoj te bej te pamunduren te kalojme mir.puc
john , 24, Male seeking Female, Tirana, AL
Favorite TV ShowsWalking Dead
Favorite MoviesComedy, horror, Sci-Fi Movies
Favorite Placesusa
Gledis , 24, Male seeking Female, Tirana, AL
pascal , 45, Male seeking Female, Tirana, AL
Dating Statusyes
Hobbies / Interests / ActivitiesIsrael, Sar-El

By Ethnicity
By Religion
Christian / Other
« Back to all options
By Languages